١٣:٥٤ | پنج شنبه ١٠ خرداد ١٤٠٣ | ٢٢ ذو القعدة ١٤٤٥ | ٣٠ می ٢٠٢٤

پیشرفت اگر با عدالت همراه نباشد، پیشرفتِ مورد نظر اسلام نیست. اینی که ما تولید ناخالص ملی را، درآمد عمومی کشور را به یک رقم بالائی برسانیم، اما در داخل کشور تبعیض باشد، نابرابری باشد، عده‌ای آلاف و .الوف برای خودشان داشته باشند، عده‌ای در فقر و محرومیت زندگی کنند، این آن چیزی نیست که اسلام می‌خواهد؛ این آن پیشرفتی نیست که مورد نظر اسلام باشد. باید عدالت تأمین بشود. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۸/۱/۱ l پیشرفت‌های ما در همه‌جا، ناشی از ایستادگی و استقامت بر پایه‌ی ارزش‌ها بوده است؛ هرجا که استقامت کردیم و بر مبانی خودمان پافشاری کردیم و از آن کوتاه نیامدیم و در مقابل تهدیدها خودمان را نباختیم آن‌جا پیشرفت کرده‌ایم. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۳/۶/۳۱ l یکی از الزامات ما این است: هر الگوی پیشرفتی بایستی تضمین کننده‌ی استقلال کشور باشد؛ این باید بعنوان یک شاخص به حساب بیاید. هر الگوئی از الگوهای طراحی شونده‌ی برای پیشرفت که کشور را وابسته کند، ذلیل کند و دنباله‌رو کشورهای مقتدر و دارای قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی بکند، مردود است. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۸/۲/۲۷ l همه‌ی ملّت ایران، همه‌ی دلسوزان، در این جهت متّفقند که عزّت ملّی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است. اگر عزّت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والّا اگر یک ملّت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتّی امنیت او، حتّی ثروت او، و همه چیز او. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ l سال‌ها تبلیغ کردند که -دین افیون ملتهاست-. در حالی‌‌که تجربه‌ی‌ امروز دنیای‌ اسلام نشان می‌‌دهد که دین افیون ملتها نیست، بلکه دین صحیح، وسیله‌ی‌ حرکت و تلاش انسانهاست؛ وسیله‌ی‌ پیشرفت انسانهاست؛ وسیله‌ی‌ تبدیل انسانها به مبارزینی‌ در راه ارزش‌های‌ عالی‌ است. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۷۱/۲/۲۱ l

۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

چهارمین دوره توانمندسازی معاونین اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد

نشست ستادی و چهارمین دوره توانمندسازی معاونین اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به همت ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای و معاونت اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ در اردوگاه شهدای خرماکُلا به مدت دو روز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)؛ نشست ستادی و چهارمین دوره توانمندسازی معاونین اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به همت ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای و معاونت اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ در اردوگاه شهدای خرماکُلا به مدت دو روز برگزار گردید.

 

 

این دوره دو روزه به دو محور کلی اختصاص داشت. محور اول، نشست معاونین اجتماعی استان‌ها با مسئولین بنیادها و بخش‌های اجتماعی ستاد اجرایی بود. که با حضور دکتر عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه آغاز گردید و تا حدود ساعت ۱۰ شب ادامه داشت که در این بخش مدیران و مسئولین بنیادها و بخش‌های اجتماعی به تشریح برنامه‌های سال ۱۴۰۲ پرداختند و به سوالات معاونین پاسخ دادند.

 

 

محور دوم در روز دوم از این دوره با عنوان توانمندسازی؛ به کارگاه‌های آموزشی و مهارتی اختصاص داشت که با تقسیم معاونین اجتماعی درشش گروه به مباحثه و تکمیل بوم پیرامون انتظارات از معاونین اجتماعی اختصاص داشت. در این روز عمده مباحث پیرامون سه مسئله واقعی دنبال گردید:

مسئله اول، انتظارات محیط‌های گوناگون مرتبط با معاونین اجتماعی از ایشان؛ مسئله دوم نیاز شناسی‌های آموزشی معاونین اجتماعی به همراه ارزیابی خودنویس از عملکرد معاونین اجتماعی، که در پایان روز پنجشنبه پیش‌نویس اول انتظارات و تجمیع مباحث ارائه گردید.

 

تازه‌ترین ها برگزیده‌ها