١٨:٠٦ | دوشنبه ٢٨ خرداد ١٤٠٣ | ١١ ذو الحجة ١٤٤٥ | ١٧ ژوئن ٢٠٢٤

یکی از الزامات ما این است: هر الگوی پیشرفتی بایستی تضمین کننده‌ی استقلال کشور باشد؛ این باید بعنوان یک شاخص به حساب بیاید. هر الگوئی از الگوهای طراحی شونده‌ی برای پیشرفت که کشور را وابسته کند، ذلیل کند و دنباله‌رو کشورهای مقتدر و دارای قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی بکند، مردود است. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۸/۲/۲۷ l سال‌ها تبلیغ کردند که -دین افیون ملتهاست-. در حالی‌‌که تجربه‌ی‌ امروز دنیای‌ اسلام نشان می‌‌دهد که دین افیون ملتها نیست، بلکه دین صحیح، وسیله‌ی‌ حرکت و تلاش انسانهاست؛ وسیله‌ی‌ پیشرفت انسانهاست؛ وسیله‌ی‌ تبدیل انسانها به مبارزینی‌ در راه ارزش‌های‌ عالی‌ است. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۷۱/۲/۲۱ l پیشرفت‌های ما در همه‌جا، ناشی از ایستادگی و استقامت بر پایه‌ی ارزش‌ها بوده است؛ هرجا که استقامت کردیم و بر مبانی خودمان پافشاری کردیم و از آن کوتاه نیامدیم و در مقابل تهدیدها خودمان را نباختیم آن‌جا پیشرفت کرده‌ایم. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۳/۶/۳۱ l همه‌ی ملّت ایران، همه‌ی دلسوزان، در این جهت متّفقند که عزّت ملّی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است. اگر عزّت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والّا اگر یک ملّت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتّی امنیت او، حتّی ثروت او، و همه چیز او. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ l پیشرفت اگر با عدالت همراه نباشد، پیشرفتِ مورد نظر اسلام نیست. اینی که ما تولید ناخالص ملی را، درآمد عمومی کشور را به یک رقم بالائی برسانیم، اما در داخل کشور تبعیض باشد، نابرابری باشد، عده‌ای آلاف و .الوف برای خودشان داشته باشند، عده‌ای در فقر و محرومیت زندگی کنند، این آن چیزی نیست که اسلام می‌خواهد؛ این آن پیشرفتی نیست که مورد نظر اسلام باشد. باید عدالت تأمین بشود. l مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ ۱۳۸۸/۱/۱ l

۱۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷

دومین رویداد نوپیا به پایان رسید

دومین رویداد نوپیا (نوآوری و پیشرفت ایران) با مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد و به همت ستاد نوآوری‌های اجتماعی و ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پردیس چارسو با حضور بیش از یک هزار و ۲۰۰ شرکت کننده با برگزاری پنل‌ها و اجتماع‌های مختلف به کار خود پایان داد.

رویداد نوپیا فرصتی برای کسب‌و‌کارهای اجتماعی و فعالین ای حوزه است که برای دومین سال پیاپی به منظور حمایت از کسب‌وکارهای فعال در زمینه کاهش مسائل اجتماعی است که امسال با سه رویکرد آموزش، سلامت سالمندی و کسب و کارهای اجتماعی فعالیت خود را به پایان رساند.

در این رویداد هفت ارائه در قالب اجتماع کسب و کارهای اجتماعی، هفت ارائه در بخش اجتماع سلامت سالمندی، ۲ ارائه در بخش اجتماع آموزش، ۶ ارائه در بخش نوپیا نوجوان، چهار ارائه در بخش نوپیا پنل همراه با اکران و نقد و بررسی ۲ فیلم منتخب اجرا شد.

همچنین در حاشیه این رویداد، بخش سکوی پرتاب با داوری تیم های استارتاپی که ۲۰ مورد از آنها در حین اجرای برنامه‌ها اقدام به ارائه کسب‌و‌کار و برنامه‌های خود کردند نیز برگزار شد.


در بخش جاده موفقیت اجتماع سازان و نوآوران اجتماعی موفق همدیگر را ملاقات کرده و به گفت‌و‌گو و تعامل پرداختند و همچنین در بخش ایران آینده، تصویری از ایران آینده با کمک هوش مصنوعی ارائه شد.

مراسم اختتامیه با حضور جمع زیادی از شرکت‌کنندگان، داوران، سخنرانان، فعالان حوزه اجتماعی، حامیان مالی این حوزه، نمایندگان بنیاد ۱۵ خرداد و ستاد پیشرفت برگزار شد.


در این مراسم سعید زاهدی دبیر نوپیا و مصطفی زمانیان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک رئیس جمهور به ایراد سخنرانی پرداختند در پایان ضمن اهدای هدایای ویژه سازمان‌ها به کسب و کارهای منتخب از پوستر جایزه ملی نوآوری اجتماعی جوانان نیز رونمایی شد.
نخستین دوره نوپیا ۳۱ تیر سال گذشته نیز مانند دور دوم آن در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد و میزبان سازمان‌ها، کسب‌وکارهای و فعالان حوزه اجتماعی بود.

تازه‌ترین ها برگزیده‌ها